3V6A7691

Krótka historia

Żeby zrozumieć co to jest Tango Argentyńskie należy zadać sobie pytanie - czym właściwie jest Tango:

Ponieważ w Tango Argentyńskim jest wszystko - miłość, pożądanie, smutek, melancholia, historia. Cała ludzka egzystencja w pigułce muzycznej ekspresji. Jest w nim także Argentyna, jej społeczny pejzaż, wybuchowe losy, efektowne wzloty i upadki, które tylko jedną rzecz pozostawiły niezmienną - tożsamość - Tanga właśnie.

Tango Argentyńskie nie jest po prostu jakimś gatunkiem muzycznym. Stoją za nim całe wieki historii i tradycji Ameryki Południowej. Dla wielu w Rio De la Plata (wielka delta i ujście rzeki La Plata, położenie Buenos Aires i Montewideo) to emocjonalny styl muzyki i tańca, to sposób na życie, to informacja na temat pochodzenia, przeżyć, życiowych doświadczeń również wielkich namiętności i emocji.

Tango wywodzi się z tradycji hiszpańskich habanery i flamenco, przeszczepionych na grunt Ameryki Południowej i zmieszanych z "candombe", którą tańczyli i śpiewali, na ulicznych paradach, afrykańscy niewolnicy, jak również walca i polki mazurki. W refrenie śpiewających powtarzały się słowa "cum-tan-go" i być może od nich wywodzi się nazwa "tango". "Candombe" z czasem przekształciło się w "milongę".

W 1922 roku Tango Argentyńskie zostało zaprezentowane nauczycielom z brytyjskiego związku tańca styl tanga Salon został zaadoptowany i był uczony do późnych lat 1930. W roku 1933 niemiecki amator taneczny Freddie Camp po zamieszkaniu w Londynie zaprezentował bardzo specyficzny styl tańczenia tanga, który polegał m.in. na gwałtownym ruchu głową z jednej strony na drugą. W 1935 roku Freddie Camp i jego partnerka pojawili się na turnieju w Blackpool. Styl Campa wywołał ogromne powodzenie. Styl ten, nigdy nie tańczony w Argentynie, jest podstawą tanga turniejowego i nie jest uznawany również obecnie.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani nauką oryginalnego Tanga Argentyńskiego zapraszam na kurs tango.

 

Początek strony