Tango Argentino

3V6A7691

Krótka historia

Żeby zrozumieć co to jest Tango Argentyńskie należy zadać sobie pytanie - czym właściwie jest Tango:

Ponieważ w Tango Argentyńskim jest wszystko - miłość, pożądanie, smutek, melancholia, historia. Cała ludzka egzystencja w pigułce muzycznej ekspresji. Jest w nim także Argentyna, jej społeczny pejzaż, wybuchowe losy, efektowne wzloty i upadki, które tylko jedną rzecz pozostawiły niezmienną - tożsamość - Tanga właśnie.

Tango Argentyńskie nie jest po prostu jakimś gatunkiem muzycznym. Stoją za nim całe wieki historii i tradycji Ameryki Południowej. Dla wielu w Rio De la Plata (wielka delta i ujście rzeki La Plata, położenie Buenos Aires i Montewideo) to emocjonalny styl muzyki i tańca, to sposób na życie, to informacja na temat pochodzenia, przeżyć, życiowych doświadczeń również wielkich namiętności i emocji.

Tango wywodzi się z tradycji hiszpańskich habanery i flamenco, przeszczepionych na grunt Ameryki Południowej i zmieszanych z "candombe", którą tańczyli i śpiewali, na ulicznych paradach, afrykańscy niewolnicy, jak również walca i polki mazurki. W refrenie śpiewających powtarzały się słowa "cum-tan-go" i być może od nich wywodzi się nazwa "tango". "Candombe" z czasem przekształciło się w "milongę".

W 1922 roku Tango Argentyńskie zostało zaprezentowane nauczycielom z brytyjskiego związku tańca styl tanga Salon został zaadoptowany i był uczony do późnych lat 1930. W roku 1933 niemiecki amator taneczny Freddie Camp po zamieszkaniu w Londynie zaprezentował bardzo specyficzny styl tańczenia tanga, który polegał m.in. na gwałtownym ruchu głową z jednej strony na drugą. W 1935 roku Freddie Camp i jego partnerka pojawili się na turnieju w Blackpool. Styl Campa wywołał ogromne powodzenie. Styl ten, nigdy nie tańczony w Argentynie, jest podstawą tanga turniejowego i nie jest uznawany również obecnie.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani nauką oryginalnego Tanga Argentyńskiego zapraszam na kurs tango.

 

  Zapraszamy na kolejne Milongi w Studio Tańca Senior Dance ul. Dojazd 30.

Najbliższe spotkanie przy muzyce tangowej to 7.08.2020, początek spotkania godz. 21.oo.

 


Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników Tanga

Ponieważ na tangowej mapie Poznania jest dużo nowych miejsc, warto się przygotować i poćwiczyć.

Zapraszam w każdy wtorek od 20.oo - 22.oo w gościnne progi Szkoły Tańca Fame ul. Dojazd 30 na praktiki tangowe. Piękna sala, duża przestrzeń do tańca i świetny parkiet.

 

 

 Trochę historii:

Zdjęcie poniżej, to już niestety historia, szkoda ponieważ, uważam że było to najpiękniejsze miejsce w całym Poznaniu na organizowanie wspaniałych i niesłychanie klimatycznych milong.

 

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 W październiku tego roku minie już 17 lat jak propagujemy Tango Argentino w Poznaniu. Od samego początku powstania milong w naszym mieście wybraliśmy poniedziałki jako ten dzień, w którym spotykaliśmy się z miłośnikami tego tańca. Choć uczestnikami w wiekszości były te same osoby, które uczyły się u nas tanga na kursie,  to atmosfera spotkań była znakomita. Zatem i historia poniedziałkowych spotkań ma tę 16 letnią tradycję, którą będziemy pielęgnować również w tym sezonie.

 Te pierwsze milongi organizowaliśmy w "Charyzmie", przez krótki okres czasu w "Starym Browarze", w "Pod Pretekstem" , w "Strefie Tańca W-Z" przy ul. Fredry 12 , w przepięknej sali Wagi na Starym Rynku,  w Kupcu Poznańskim a teraz:

Teraz gościmy w przepięknej sali St "Fame" przy ul. Dojazd 30.

W tym sezonie też zapraszam do tego pięknego miejsca

Zatem wypada nam tylko zaprosić Państwa na kontynuację tych spotkań.

 zdjecie na strone

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ALE   !!!!!!

Zawsze można znaleźć miejsce jeszcze bardziej klimatyczne i jeśli się nam uda to będzie jeszcze piękniej   ;)))))

 

 

IMAGE Najnowsza wiadomość
środa, 25 sierpień 2021
Plan zajęć na sezon 2021/2022 Poniedziałek ul. Dojazd 30 godz. 18.00 - 19-30 TANGO zajęcia początkująca... Read More...
Początek strony